Az alábbi pár képpel arra szeretném felhívni a figyelmet mi minden található a temetőben amiről talán a született váradiak sem tudnak. Egyenként rákattintva a képekre olvasható néhány információ de persze a téma ennél jóval többet tartogat - olvasható a Többarcú Nagyvárad Facebook oldalon.
A Zöldkerti temetőt 1899-ben bezárták, helyette létesítette a város az új köztemetőt a Rulikowski út végénél. Ez a bejárattól balra eső terület volt. A főúttól jobbra már 1870-től temetkeztek, elöl a keresztények, hátul, egy fallal körülvett külön parcellában az izraeliták. A gesztenyefákkal szegélyezett széles főutat 1898 tavaszán alakították ki.
Rulikowski Kázmér lengyel származású az orosz seregben szolgáló tiszt, akit 1849-ben végeztek ki mert átállt a magyar szabadságharc oldalára. Síremlékét 1870-ben állították mikor hamvait itt helyezték el , miután két évtizedig egy jeltelen sírgödörben volt. E díszes gránit emlékműre az idők folyamán román, majd 1998 március 15-étől lengyel nyelvű emléktábla is került.
A Rulikovski temetőben található Steinberger római katolikus temetőkápolna.
1908-ban tervezte és kivitelezte Sztarill Ferenc, eklektikus stílusban.
Ez a neobrancovenesc stílusú épület a görög-katolikus Frentiu kápolna és a két világháború között épült.
Tervezője Sallerbeck Antal, kivitelezője Papp János volt.
A fallal körülvett izraelita temető kapuja.
A két világháborúban Nagyváradon elesett magyar katonák emlékműve.
Az ortodox kápolna a Haşaş nevet viseli és ugyancsak a Sallerbeck Antal-Papp János páros munkája, a két világháború közötti időkből.
Ezt az emlékművet 1920-ban emelték az 1919-ben elesett román katonák tiszteletére. Jelenlegi helyére 1985-ben költöztették.
A második világháborúban elesett román katonák emlékműve.
Szintén második világháborús emlékmű: a szovjet katonáké.
Az ortodox zsidóság halottasháza: az 1926-ban épült Cadik-Hadin ház.